В Найробі 5-6 грудня 2016 р. українські компанії та представники Уряду зустрічалися з кенійськими партнерами. Були присутні близько 60 учасників з 30 компнаій. Заяв було зроблено багато, конкретики небагато. Ми виділили основне. 

Українську делегацію очолювали Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України та Євген Цимбалюк, Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Кенія.

Мiнiстр МОЗ Кенiï Майлу та Микольська / @YevheniiT

Мiнiстр МОЗ Кенiï Майлу та Микольська / @YevheniiT

Від українських компанії приїхали “AbbottLab”, “Агроспецсервіс”, “Укрпродукт Груп”, “Примус”, “УПГ-ІНВЕСТ”, “Енергомашспецсталь”, “Біофарм”, “Дарниця”, “Фармак”, “Юрія-Фарм”.

 

Медицина

Після зустрічі Міністр охорони здоров’я Кенії Калеоп Маїл пообіцяв:

  • взяти під особистий контроль питання оперативної реєстрації та допуску на кенійський ринок українських лікарських препаратів
  • розпочати розробку програм співробітництва між українськими та кенійськими медичними підприємствами;
  • вивчити питання щодо створення у Кенії хабу для розповсюдження українських ліків серед країн Східної Африки;
  • підготувати Меморандуму про співробітництво між МОЗ України та МОЗ Кенії.

Аграрна сфера

Міністерство сільського господарства Кенії виявило зацікавленість в українських сільськогосподарських машинах для малих та середніх фермерів, а також технологічних рішень в галузі зберігання зернових.

“Великий потенціал для українського експорту в Кенію існує для таких товарів, як: корми (в тому числі для рибництва та птахівництва), яблука та сокові концентрати, насіння, м’ясо птиці і свинина. Зі свого боку, цікавим для України може бути збільшення імпорту кави, чаю, фруктів, таких горіхів як макадамі та зрізаних квітів з Кенії”, – Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Сторони домовилися:

  • фіналізувати роботи над Меморандумом про порозуміння між двома міністерствами.
  • організувати бізнес-місії представників кенійських компаній на чолі з представниками міністерства сільського господарства, тваринництва та рибництва у першій половині 2017 року до України

Торгівля

Наталія Микольська запропонувала кенійській стороні створити у Кенії хаб українських товарів для країн Східної Африки налагодження експорту IT-продукції, медикаментів, аграрних товарів, продукції сільськогосподарського, транспортного та енергетичного машинобудування.

Наталія Микольська багато писала про подію в Твіттері.

Українську торгову місію до країн Африки організував Офіс з просування експорту.

Кенія – найбільший торговельний партнер України серед країн Східної Африки і співпраця з нею має значні перспективи. За 9 місяців 2016 року обсяг обміну товарами і послугами між Україною та Кенією склав $31,6 млн, при цьому з них $26,7 млн – український експорт.

ukr-kenya-1

Поділитися в соцмережах:


Related Post