Переклади
Як в Східній Африці захищають виробників олії від іноземних конкурентів

Виробників рослинної олії в країнах Східно-Африканського Союзу (САС) захистять від конкуренції з боку інших країн. Міністри торгівлі Бурунді, Кенії, Південного Судану, Руанди, Танзанії та Уганди включили рослинну олію, вироблену в країнах союзу, до Переліку чутливих товарів, погодившись на збільшення імпортного мита на імпортну рослинну олію з інших країн.

Відповідно до заяви Галузевої ради з Торгівлі, Промисловості, Фінансів та інвестицій САС – Рафіновані рослинні олії, вироблені з місцевої сировини, підпадають під преференційний режим, іншими словами, до даного товару застосовується преференційний режим торгівлі при переміщені в одну з країн САС .

Працівники Mount Meru Soyco Ltd, Руанда, готують каністри для олії (Timothy Kisambira)/The New Times

Працівники Mount Meru Soyco Ltd, Руанда, підготовують каністри для олії – (Timothy Kisambira)/The New Times

Імпортне мито буде збільшуватись поетапно протягом трьох років, це дозволить країнам САС збільшити виробничі потужності для задоволення потреб у сировині.

В період 2017 – 2018, ставка мита збільшиться до 30%, у 2018-2018 до 35%, і до 40% в 2019-2020.

Рішення було прийняте відповідно до рекомендацій експертів країн САС, які в період з 31 жовтня по 6 листопада 2016 року провели перевірку місцевих виробників в Уганді, Кенії та Танзанії, і встановили обсяг олії, який був ввезений ззовні в період з 2011 по 2015 рік.

Результати перевірки базувались на даних, які отримані від A.K Oils & Fats Uganda Ltd, Nile Agro Industries, Oil Palm Uganda Ltd дочірня компанія Bidco Uganda, Kapa Oil Refineries Ltd в Кенії та East Coast Oils і Fats Ltd of Tanzania.

Експертами з’ясовано, що кількість виробників олії в регіоні збільшується, ці компанії нарощують виробництво, загальний обсяг їх  інвестицій склав майже $500 млн. дол.

Виробники імпортують нерафіновану пальмову олію з Малайзії та Індонезії, оскільки відсутні пропозиції на внутрішньому ринку.

Інші виробники отримують нерафіновану соняшникову олію з України та Аргентини.

Відповідно до чинного Єдиного тарифного режиму, пальмову олію імпортують як кінцевий продукт, що підпадає під мито в 25%

Згідно з правилами визначення походження товару, тільки товарам, що цілком вироблені з місцевої сировини, дозволено перетинати національні кордони безмитно.

Країни САС стурбовані тим, що регіональні виробники несуть збитки, сплачуючи мито в 25% на деякі імпортні товари, мито на які мають бути, зазвичай, на рівні 0% або 10%

Джерело:  Крістабель Лігамі (Christabel Ligami) для The East African

Переклад: Андрій Голято, експерт  ДП «Держзовнішінформ»

Related Post