Одним із напрямків зовнішньоекономічної політики України є розвиток торговельних відносин із країнами Африканського континенту. Про це розповіла Олена Балбекова, директор департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції Мінекономрозвитку під час свого виступу на ІІ національному форумі з підтримки експорту «Відкриваємо країни. Об’єднуємо бізнес».

За словами Олени Балбекової, актуальним завданням Мінекономрозвитку є створення умов для виходу українських експортерів на світові ринки, у тому числі, ринки Африканського регіону. Нам необхідно розширювати договірно-правову базу двосторонніх відносин, активізувати вже існуючі напрямки співробітництва та розширювати можливості на нових ринках, що існують.

Також вона відмітила необхідність більш активної взаємодії бізнесів, B2B зв’язків, зокрема, шляхом активізації виставково-ярмаркової діяльності, розвитку міжрегіонального співробітництва за підтримки Мінекономрозвитку українським експортерам.

“Тому, вкрай важливо отримувати інформацію від об’єднань українських виробників та окремих представників бізнесу щодо інтересів, актуальних питань співробітництва, а також перешкод, які існують на цьому шляху”, – пояснила директор департаменту.

Вона додала, що зворотній зв’язок з українськими товаровиробниками та асоціаціями дозволяє Мінекономрозвитку дієво реагувати, віднаходити та створювати нові інструменти співпраці з новими та існуючими торговельними партнерами.

Згідно з даними Держстату України частка товарообігу України з країнами Африки у зовнішньоторговельному балансі у 2015 році збільшилась на 0,5 % і склала 5,8 %.

У 2015 році товарообіг України з країнами Африки скоротився на 23,7 % у порівнянні з 2014 роком, та склав 4,41 млрд дол. США. Позитивне сальдо на користь України склало 3,2 млрд. дол. США.

Експорт українських товарів, за 2015 рік склав 3,8 млрд дол. США. У 2015 році головними партнерами України серед країн Африки були: Єгипет (частка товарообігу від загального обігу торгівлі товарами України з країнами Африки склала 48,5 %); Туніс (7,8 %), Марокко (5,5 %); Алжир (5,1 %), ПАР (4,7 %), Лівія (4,2%) та Гана (3,2 %).

Основу експорту складають: чорні метали, зернові культури, харчова продукція (жири та олія, плоди олійних культур, молокопродукція та яйця, залишки відходів харчової промисловості), тютюн, продукти неорганічної хімії, добрива, устаткування та засоби наземного транспорту.

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Поділитися в соцмережах:


Related Post