Статті
Підсумки 2015 року та очікування для Африки – Олександр Мішин (Відео)

В коментарі для аналітичної програми Геополітика на “5 каналі” африканіст Олександр Мішин розповів про позитивні та негативні підсумки 2015 року для Африки, а також чому Україні слід звернути увагу на Східну Африку.

– Детальніше про гарячі точки в Африці, а також майбутнє 2016 року в Африці, а також що там відбувалося в 2015 році розказав Олександр Мішин, співзасновник Центру дослідження Африки.

– Однією з найбільших проблем і однією з найбільших криз, яка в даний момент розвивається, є діяльність терористичного руху «Боко Харам». Це – екстремістська ісламістська організація, яка переслідує на меті створення в Нігерії ісламської держави, тобто ісламського халіфату. Їх методи досягнення цілі є терористичними: захоплюють міста, вбивають людей, ґвалтують жінок. Тобто їх влада накидається таким насильницьким шляхом. Вони зустрічають дуже великий спротив з боку місцевого населення. Через діяльність «Боко Харам» понад 2,5 млн людей в Нігерії стали біженцями чи переміщеними особами, понад 20 тисяч осіб загинули в ході даної кризи. Це дуже великі цифри і одна з найбільших гуманітарних криз в сучасному світі.

Лівія після поваленню режиму президента Муаммара Каддафі і Арабської весни не має центрального уряду. Держава розпалася на декілька частин, в країні паралельно існують два парламенти. Це все відбувається на тлі того, що у великих містах належить банд-формуванням. Наприклад, тільки в місті Бенгазі, що на півночі Лівії, влада одночасно належить 50 різним групам.

Загалом статистика конфліктів в Африці у цьому році зменшилася. Бачимо, що конфлікти з гострих стадій переходять у стадії переговорів, мирного врегулювання. Прикладів цьому є декілька. Так, в Центральній Африканській Республіці конфлікт знаходиться в стадії деескалації. Великі спалахи насильства вже відсутні.

Певною мірою зменшився конфлікт в Південному Судані. В країні з 2013 року йде громадянська війна. Триває конфлікт на етнічній основі між народністю динка, до якої належить керівник країни, та народністю нуер, до якої належить опозиційний лідер. Конфлікт призвів теж до великої гуманітарної катастрофи: понад 1,5 млн біженців і переміщених осіб.

Загалом цей рік для економік Африки є позитивним. Економічне зростання на континенті склало 4,5%. Це – найкращі показники в світі. Можна сказати, що в Африці зараз відбувається економічний ренесанс. Зростання звісно є нерівномірним. Зростають ті країни, які, скажімо, не залежать від експорту сировини. Зокрема, в Кенії, Танзанії, Уганді, тобто в Східній Африці. Ці країни є дуже перспективними для налагодження діалогу з Україною.

Відео “5 каналу”

Related Post