У 2017 Україна продовжує нарощувати економічні співпрацю з державами Субсахарської Африки. Щойно пройшла новина про плани Нігерії повернутись до будівництва залізниці, що постачатиме залізну руду на металургійний сталеварний комбінат Ajaokuta, збудований ще в 1979 р. за участі радянських підприємств. Це дозволить країні перейти на власне виробництво сталі. Українці регулярно намагались взяти участь у відновленні роботи комбінату, тим більше що туди рвуться й наші конкуренти – російська компанія “Тяжпромекспорт”, що входить до підпорядкування державної корпорації “Ростех”. Ще влітку 2016 р. українське посольство звітувало про відповідні дипломатичні успіхи, тим більше що Нігерія – союзник США та Великої Британії в регіоні. Поставка комплектуючих, обслуговування комбінату розширить ринки для вітчизняного виробника, принесе мліьйони доларів прибутку. Тим більше що є досвід 0 Індустіральний союз Донбасу займався розвитком прокатного заводу Jos Steel Mill. Поглиблюються успіхи в аграрній сфері (як ми вже раніше писали на сайті). “Аграрный фонд” уклав контракт на поставку 10 тисяч тонн муки до Анголи. Експорт готових продуктів та зерна до Кенії, Нігерії, тепер і Анголи стає запорукою розширення ринків, де процвітає український експортер.

Економічні вигоди йдуть рука-об-руку з політичними потребами. Під час ухвалення важливої резолюції ООН про стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь від 18 грудня 2016 р. проти України виступили Ангола, Бурунді, Еритрея, Зімбабве, Коморські Острови, Південна Африка, Південний Судан, Судан, Уганда. Кенія та Танзанія утримались. Отже, Росія реально впливає на політику частини африканських країн по відношенню до Києва, з чим треба систематично працювати. І ключову роль у політичному спектрі інструментів займає військове співробітництво – від торгівлі озброєнням до безпосередньої присутності у складі миротворих контингентів ООН.

Зараз чи не єдина вагома точка – це ДР Конго. Особовий склад 18 окремого вертолітного загону виконує завдання Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго. Нещодавно “Укроборонпром” передав нашим миротворцям 5 вертольотів, капітально відремонтованих на конотопському “Авіаконі”. Три гелікоптери Мі-24 і два Мі-8 пройшли повний цикл капітально-відновлювальних робіт на Конотопському авіаремонтному заводі. Новини щодо наших хлопців у Конго час-від-часу породжують дискусії – чи не доцільніше укріпити цими вертольотами та солдатами оборону на сході, ми ж знаходимось у стані неоголошеної війни з Росією. Однак слід мислити стратегічно. Кількадесят військовослужбовців та півдесятка авіамашин не зроблять великих змін на фронті (тим більше що авіація фактично не використовується в рамках танців довкола Мінських угод). Натомість там ми, по-перше, нарощуємо міжнародний імідж як стабільної й відповідальної країни, через взаємодію з урядом Конго та сусідніх країн впливати на місцеву політику, що підтримає дипломатині та економічні інструменти. З іншого боку, перманентні ротації сприяють навчанню в бойових умовах солдат та офіцерів авіації (що неможливо поки в Україні), перевірці справності модернізованих авіамашин. Підрахунок плюсів та мінусів наголошує – нам не можна, а треба залишатись у цих процесах. Бо хоча економічний вплив ми значно наростили з 2014 р., та політичний за ним не встигає – що демонструє голосування по останній резолюції ООН.

Юрій Олійникмиротвр конго

Поділитися в соцмережах:


Related Post